WordPress İçin Kullanışlı Woocommerce Eklentileri yazımız, WordPress ve Woocommerce tabanlı bir e-ticaret siteniz varsa, işinizi daha da genişletmek için büyük kolaylıklar sunacak. Detaylı olarak anlatacağımız eklentiler sayesinde sitenize yeni özellikler ekleyebilecek ve işinizi daha profesyonel bir hale getirebileceksiniz.

WordPress İçin Kullanışlı Woocommerce Eklentileri

E-Ticaret Sitenizde Kullanabileceğiniz En İyi 30 WooCommerce Eklentisi

WordPress siteleriniz için kullanabileceğiniz çok sayıda ücretsiz ve premium WooCommerce eklentisi mevcut. Fakat bunların hepsi sizin işinize yarayabilecek nitelikte değil. Peki bir e-Ticaret sitesinde kullanılabilecek eklentiler hangileridir? Online mağazanız için en iyi WooCommerce eklentilerini nasıl bulabilirsiniz ?

Bu yazıda, satışlarınızı artırmak ve işinizi büyütmek için kullanabileceğiniz en iyi WooCommerce eklentilerini bir araya getirdik.

İşte WordPress ile kurduğunuz e-Ticaret Sitenizde Kullanabileceğiniz En İyi WooCommerce Eklentileri

Gelirinizi yükseltmek için kullanabileceğiniz eklentiler:

1. TrustPulse

TrustPulse, dönüşümleri ve satışları hızlandırmanıza yardımcı olabilecek bir yazılımıdır. Kullanıcı güvenini kazanmaya yönelik olarak geliştirilen bu uygulama, e-Ticaret mağazanızdaki satışların artmasını sağlayacak önemli eklentilerden biridir.

İnsanlar, kendileriyle aynı seçimleri yapan diğer kullanıcıları gördüklerinde rahatlarlar. Onlara bu hissi yaşatmak için sitenize kanıtlar ekleyerek potansiyel müşterilerinizin aklındaki soruları gidererek satın alma işlemini tamamlamalarına yardımcı olabilirsiniz.

TrustPulse eklentisi büyük oranda sitenize uygun hale getirilebilir. Bu eklentiyi web sitesinize kolay bir şekilde yükleyebilir ve rozetleri mağaza renklerinize uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Kampanya yürütmek istediğiniz sayfaları veya ürünleri akıllıca hedefleyebilir ve belirli bir dönemde kaç kişinin işlem yaptığını gösteren anlık bildirimler ekleyebilirsiniz.

Ayrıca, kampanyalarınızı optimize etmenize yardımcı olmak için kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen bir canlı yayın akışını ve ayrıntılı analiz raporlarını da bu eklenti yardımıyla alabilirsiniz.

2. OptinMonster

OptinMonster piyasadaki en güçlü e-Ticaret dönüşüm optimizasyonu yazılımıdır. Bu eklenti, sepet eklediği ürünü satın almaktan vazgeçen web sitesi ziyaretçilerini müşterilere dönüştürmenize yardımcı olur.

Sepete eklediği ürünleri satın almaktan vazgeçenlerin sayısını azaltmak, satış dönüşümünü artırmak, e-posta listenizi büyütmek, hedeflenmiş web sitesi mesajlarını göstermek, yeniden hedefleme ve daha pek çok işlevi yerine getirmek için bu harika eklentiyi WooCommerce ile oluşturduğunuz e-Ticaret sitenize ekleyebilirsiniz.

Şayet e-posta listenizi büyütme ve satışları artırma konusunda ciddiyseniz, bu muhteşem dönüşüm optimizasyonu eklentisine ihtiyacınız var demektir.

3. MonsterInsights

MonsterInsights, WooCommerce mağazaları için en iyi Google Analytics eklentisidir. Bu eklenti, Google Analytics raporlarında yer alan e-Ticaret verilerini kolayca izlemenizi sağlayan gelişmiş bir e-Ticaret müşteri takip uygulamasıyla birlikte gelir. Bu takip işini aynı zamanda Google Analytics ile de yapabilirsiniz. Konu hakkında Google Analytics Woocommerce Ziyaretçi Takibi yazımıza göz atmanızda fayda var.

MonsterInsights’ı, en çok görüntülenen ürünlerinizi bulmak ve ürün sayfalarını geliştirmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca Google Analytics’teki WooCommerce müşterilerinizi takip edebilir ve kullanıcılarınız için daha kişisel bir deneyim sağlayabilirsiniz.

Ürünleri müşterileriniz için daha cazip hale getirin:

4. Constant Contact

Constant Contact, e-Ticaret işletmeleri için en iyi e-posta pazarlama eklentisidir. WordPress sitenize oldukça kolay bir şekilde ekleyebileceğiniz bu eklenti ile kolayca e-posta listeleri oluşturabilir ve müşterilerinize rahat bir şekilde ulaşarak, ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.

Constant Contact, çeşitli kategoriler için hazırlanmış onlarca profesyonel e-posta şablonu ile birlikte gelir. Ayrıca, seçilen kitlelere kişiselleştirilmiş e-postalar göndermek için birden fazla liste oluşturabilir ve özel dönüşüm hunileri oluşturabilirsiniz.

5. Advanced Coupons

Advanced Coupons, piyasadaki en iyi WooCommerce kupon kodu eklentisidir. WooCommerce’de bulunan kupon özelliğinin işlevselliğini genişletir ve daha iyi kupon teklifleri oluşturmanıza olanak tanır.

WooCommerce ile sıkı bir şekilde bütünleşir ve kupon teklifleri, kupon URL’leri, planlanan kuponlar, otomatik olarak uygulanan kuponlar, nakliye kuponları ve daha fazlası gibi pek çok özellik sunar. Kullanımı kolaydır ve çevrimiçi mağazanızdaki satışları artırmanıza yardımcı olur.

Müşteri arttırmanıza yardımcı olabilecek eklentiler:

6. WooCommerce Wholesale Suite

WooCommerce Wholesale Suite, toplu alıcılar ve diğer işletmeler için WooCommerce’de toptan fiyatlandırmayı kolayca ayarlamanızı sağlayan üçlü eklenti paketidir.

Bu eklenti ile toptan satış müşterilerinize kolayca toptan fiyatlandırma gösterebilirsiniz. Ayrıca, toptan indirimden yararlanmak için sipariş vermeleri gereken minimum miktarı da ayarlayabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte aynı zamanda, perakende müşterilerinize normal fiyatlarınızı göstermeye devam edebilirsiniz.

7. LiveChat

Bu eklenti belkide WordPress İçin Kullanışlı Woocommerce Eklentileri arasında en kullanışlı olanlardan bir tanesi. Müşterilerin ortalama %67’sinden fazlasının bir satın alma işlemini tamamlamadan sepetlerini terk ettiğini biliyor muydunuz? Bunun nedeni, müşterilerin sorularına anında yanıt bulmak istemesidir.

LiveChat piyasadaki en iyi canlı sohbet destek yazılımıdır. WooCommerce mağazanıza kolayca canlı sohbet eklemenizi ve kullanıcı sorgularını anında yanıtlamanızı sağlar.

Kullanıcıların, sepetlerini terk etmeden önce müşterilere dönüştürmenize olanak tanır. LiveChat, Google Analytics, tüm üst düzey e-posta pazarlama yazılımları ve daha pek çok uygulama ve yazılım ile işbirliği halinde çalışır.

Şayet LiveChat eklentisine alternatif bir chatbot yazılımı arıyorsanız, ChatBot.com’a bir göz atın. ChatBot eklentisi e-Ticaret canlılığını otomatikleştirmeye yardımcı olabilecek en iyi yazılımlardan bir tanesidir.

8. YITH WooCommerce Wishlist

YITH WooCommerce Wishlist eklentisi, müşterilerinizin ürünlerini istek listelerine kaydetmelerini sağlar. Daha sonra satın almak için istek listesini kullanabilir veya istek listelerini arkadaşlarıyla ve aileleriyle paylaşabilirler.

Bu, insanların alışveriş listelerini hazırladıkları ve hediye aldıkları yoğun tatil mevsimlerinde online mağazanız için mükemmel bir eklentidir.

9. WooCommerce Multilingual

Bu eklenti, ürününüzü ve diğer WooCommerce sayfalarınızı birden çok dile çevirmenize olanak tanır. Müşterileriniz web sitenizi tercih ettikleri dilde gezebilirler. Böylelikle yalnızca bir dil veya bir ülkeden değil, farklı bir dili kullanan farklı insanların da sitenizden alış veriş yapabilmelerine ve sitenizi ziyaret etmelerine imkan tanımış olursunuz.

10. WooCommerce Products Slider

WooCommerce Products Slider, oldukça mükemmel bir ürün kaydırma eklentisidir. WooCommerce Products Slider eklentisi ile, çeşitli ürün kaydırma şablonları oluşturabilir ve bu şablonları sitenizin istediğiniz yerine yerleştirebilirsiniz. Bu sayede sitenizi ziyaret edenler, birden çok sayıda ürünü kısıtlı bir alan içerisinde görme olanağı yakalar.

11. RafflePress

RafflePress, WooCommerce mağazaları için en iyi yarışma ve hediye eklentisidir. Bu eklenti, e-posta listenizi büyütmenize, daha fazla web sitesi trafiği sağlamanıza ve viral yarışmalar ve hediyeler ile sosyal medya takipçilerinizi artırmanıza olanak tanır.

Kullanıcılarınız, tweet atma, video izleme, sosyal medya profilini takip etme vb. gibi sosyal eylemler gerçekleştirerek hediye programlarına katılabilirler. RafflePress, tüm popüler sosyal medya platformları ile uyum içinde çalışır. Ve daha kullanabileceğiniz pek çok özelliği vardır.

RafflePress, en iyi sonuçları elde etmek için, sosyal eylemlerini doğruluğunu tespit etme ve sahtekarlığı önleme gibi özelliklere sahiptir. Böylelilke, oluşturduğunuz viral kampanyalar, işinize gerçek bir etkileşim ve büyüme sağlar.

12. WooCommerce Customizer

WooCommerce Customizer, yerleşik WooCommerce filtrelerini kullanmak için kolay bir kullanıcı arayüzü sağlar. Bu filtreler, buton metni, etiketler, bölümler ve çok daha fazla öğeyi özelleştirmenizi sağlar.

Normalde, bu filtreleri kullanmak için PHP kodu yazmanız gerekir. WooCommerce özelleştirici ile bu filtreleri basit bir ayarlar sayfasından kolayca kullanabilirsiniz (kodlamaya gerek yoktur).

wordpress-icin-kullanisli-woocommerce-eklentileri-gelir-arttirmak

Teknik açıdan müşterilerinize kolaylık sağlayın:

13. WP Mail SMTP by WPForms

WooCommerce mağazası, mağaza sahibine ve müşterilere çeşitli işlemler için e-posta bildirimleri gönderir. Bunu yapmak için PHP mail işlevini kullanır.

Ancak, çoğu WordPress barındırma şirketi bu işlev kurulumuna düzgün şekilde sahip değildir ve hatta bazıları bunu engeller. Bu durumda, mağazanızın e-posta özellikleri çalışmaz.

WP Mail SMTP, e-posta göndermek için bir SMTP servis sağlayıcısı kullanmanıza izin vererek bu sorunu giderir. Bu, WooCommerce e-postalarınızın kullanıcıların mail adreslerine teslim edilmesini ve spam olarak gönderilmemesini sağlar.

Ücretli WP Mail SMTP Pro sürümü size premium destek, daha fazla özellik ve kolay kurulum hizmeti sunar.

14. Order Delivery Date for WooCommerce

Bu eklenti, kullanıcıların ödeme sırasında ürünler için bir teslim tarihi seçmelerine olanak tanır. WooCommerce mağaza sahipleri, istenen teslimat tarihini yönetici alanındaki siparişler sayfasında görebilir.

15. YITH WooCommerce Quick View

YITH WooCommerce Quick View, en işlevsel WooCommerce eklentileri arasında yer alır. Bu eklenti müşterilerinizin farelerini bir ürünün üzerine getirerek o ürünün ayrıntılarına göz atmalarını sağlar. Bu, müşterilerin ürün listelerinden veya alışveriş sayfasından ayrılmadan ürün bilgilerini hızlı bir şekilde görebilmelerine olanak tanır.

YITH WooCommerce Quick View eklentisi sayesinde, kullanıcılarınız, kolayca ürünün daha büyük bir resmini, ürünün açıklamasını ve sepete ekle butonlarını birlikte görebilir.

16. WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips

Bu şık eklenti, müşterilere e-posta yoluyla PDF faturaları ve satın alma fişleri göndermenizi sağlar. Kullanıcılar ayrıca faturalarını ve fişlerini hesap alanlarından indirebilirler. Site yöneticisi olarak, faturaları toplu olarak oluşturabilir, indirebilir ve yönetici alanından kullanıcılara e-postayla gönderebilirsiniz.

Müşterilerinize daha iyi bir satış deneyimi sunabilmeniz için eklentiler:

17. YITH WooCommerce Compare

Adından da anlaşılacağı gibi, bu eklenti müşterilerinizin iki veya daha fazla ürünü yan yana karşılaştırmasına olanak tanır. Kullanıcıların, karşılaştırma tablosunda hangi alanları görebileceğini seçebilir ve gerektiğinde yeniden sıralayabilirsiniz. En iyi WooCommerce eklentileri arasında yer alan YITH WooCommerce Compare eklentisinin her e-Ticaret sitesinde olması gerektiği kanaatindeyiz.

18. WooCommerce Menu Bar Cart

Normalde, WooCommerce temanız belirgin bir şekilde üstte bir sepet düğmesi görüntüler. Ancak, temanızda bir sepet düğmesi gösterilmiyorsa veya yerleşimini beğenmiyorsanız, WooCommerce Menu Bar Cart eklentisi bunu sizin için düzeltir.

Sepet düğmesini WordPress gezinme menünüze eklemenizi sağlar. Herhangi bir WordPress temasıyla çalışır ve gezinme menünüzde sepet simgesini, diğer öğeleri ve fiyatları görüntüler.

19. YITH WooCommerce Ajax Search

Hız, özellikle çevrimiçi mağazaların yani e-Ticaret sitelerinin başarısı için oldukça önemlidir. Sayfa açılırken yaşanan bir saniyelik gecikme, müşterilerin alışveriş sepetini terk etmeye ve potansiyel müşteri sayızında azalmaya sebep olabilir. Yeri gelmişken WordPress Hızlandırma servisimize göz atmanızı öneririz.

YITH WooCommerce Ajax Search, kullanıcılar arama çubuğunda yazmaya başladığı anda, ürünleri görüntüleyebilmeleri için güçlü bir arama özelliği sunar. Bu, kullanıcıların bulundukları sayfadan ayrılmadan arama yapabileceği anlamına gelir. Sonuç olarak YITH WooCommerce Ajax Search eklentisi, bir e-Ticaret sitesi için olmazsa olmaz WooCommerce eklentileri arasındadır.

20. WooCommerce Checkout Field Editor
WooCommerce ödeme sayfasına özel alanlar eklemek mi istiyorsunuz ? WooCommerce Checkout Field Editor eklentisi, çevrimiçi mağazanızın ödeme sayfasına kolayca yeni alanlar eklemenize, bu alanları özelleştirmenize ve yeniden düzenlemenize olanak tanır.

Bu sayede, müşterileriniz için tüm ödeme deneyimlerini özelleştirmeniz ve elde ettiğiniz verileri işinizi büyütmek için kullanmanız mümkün olur.

21. Minimum Purchase for WooCommerce

Minimum Purchase for WooCommerce, ürünleriniz için minimum satın alma kuralları belirlemenize olanak tanır. Tek bir ürün için kurallar ekleyebilir veya bir ürün grubu için kurallar oluşturabilirsiniz.

Eklenti ayrıca minimum satın alma tutarı veya miktarına, kurallar uygulamanıza, kullanıcı rolüne göre farklı kurallar belirlemenize ve kurallar eşleşmediğinde görüntülenecek özel mesajları ayarlamanıza olanak tanır.

WordPress İçin Kullanışlı Woocommerce Eklentileri

22. PW WooCommerce Gift Cards

PW WooCommerce Gift Cards eklentisi mağazanızda hediye kartları satmanızı mümkün kılar. Müşteriler hediye kartı satın alabilir ve çevrimiçi mağazanızda kullanmak için arkadaşlarıyla veya aileleriyle paylaşabilirler.

PW WooCommerce Gift Cards eklentisi, güzel bir hediye kartı e-posta şablonu ve bir yönetici bölümü ile birlikte gelir. Müşterileriniz, hediye kartı tutarını, alıcıyı belirleyebilir ve satın alma sırasında kendi kişisel mesajlarını ekleyebilir.

23. WooCommerce Currency Switcher

Adından da anlaşılacağı gibi, bu eklenti müşterilerinizin para birimlerini kolayca gerçek zamanlı olarak çevirmelerine olanak tanır. WooCommerce Currency Switcher eklentisini kenar çubuğuna widget olarak ekleyebilirsiniz. Yurtiçi ve yurtdışı satışlar yapıyorsanız mutlaka kullanmanız gereken bir eklenti.

24. WooCommerce Colors

WooCommerce Colors, WordPress ile oluşturduğunuz e-Ticaret sitenizde kullanabileceğiniz güzel eklentilerden bir tanesidir. Bu eklenti, tema özelleştiricisine, WooCommerce öğelerinin rengini değiştirebileceğiniz bir WooCommerce bölümü ekler. WooCommerce öğelerini özel CSS eklemeden özelleştirmek istiyorsanız, WooCommerce Colors bu iş için oldukça basit ve son derece kullanışlıdır.

25. WooCommerce Products Filter

WooCommerce Products Filter, site müşterilerinizin ürünleri kategorilere, özelliklere, ürün etiketlerine, ürüne özel sınıflandırmalara ve fiyata göre filtrelemelerini sağlar. Kısa kodu veya kenar çubuğu widget’ını kullanarak filtreyi istediğiniz yere ekleyebilirsiniz.

26. WooCommerce Shortcodes

WooCommerce Shortcodes eklentisi, WooCommerce’e buton ve daha fazlasını ekleyebilmenize olanak tanıyan, web sitenizde kullanabileceğiniz bir dizi kısa kodla birlikte gelir. Bu eklenti, WordPress görsel editörünüze bir açılır liste ekleyerek yazı, sayfa veya ürünler gibi içerik alanlarındaki kısa kodları kolayca seçmenize ve eklemenize imkan tanır.

27. Custom Product Tabs for WooCommerce

Normal ürün sayfalarında kullanıcılar daha fazla bilgi görüntülemek için sayfayı aşağıya kaydırmak zorundadır. Custom Product Tabs for WooCommerce eklentisi ise, ürün açıklamasını ve ayrıntılarını sekmelere bölmenize olanak tanır. Bu, web sitenizin kullanıcılarınıza daha düzgün ve düzenli görünmesini sağlar. Ve karmaşayı ortadan kaldırarak, ürün ile müşteri arasındaki bilgi akışının daha düzenli olmasına imkan tanır.

28. Variation Swatches for WooCommerce

Variation Swatches for WooCommerce, WooCommerce ürün özelliklerine kolayca ürün varyasyon renk örnekleri eklemenizi sağlar. Müşteriler daha sonra açılır menüler yerine güzel renk örneklerini, resimleri ve etiketleri görür.

Bu, kullanıcıların ürün renklerini, boyutlarını, stillerini ve daha fazlasını seçmesini kolaylaştırır. Ayrıca bu seçenekleri kolayca fark edilir ve müşteri deneyimini olumlu yönde geliştirir.

WordPress İçin Kullanışlı Woocommerce Eklentileri yazımızda sondan iki önceki eklentire geçiyoruz şimdi.

29. YITH WooCommerce Zoom Magnifier

YITH WooCommerce Zoom Magnifier, müşterilerinizin sayfadan ayrılmadan ürün görüntülerini yakınlaştırmasına ve büyütmesine izin verir. Ayrıca, öne çıkan resmin altına bir ürün resim galerisi ekler.

Bu, müşterilerinizin daha fazla ayrıntı görünür şekilde ürün resimlerine bakmasına yardımcı olur. YITH WooCommerce Zoom Magnifier eklentisi, sitenizi ziyaret eden kullanıcıların katılımını artırır ve bu da daha fazla satış getirir.

30. WPForms

Her web sitesinin bir iletişim formuna ihtiyacı vardır. WPForms, WordPress için geliştirilmiş en iyi sürükle-bırak form oluşturucu eklentisidir. WPForms, çevrimiçi anketler ve daha fazlasını içeren her türlü formu oluşturmanıza kolay bir şekilde olanak tanır.

WPForms ücretsiz sürümü basit bir iletişim formu oluşturmanıza olanak tanır ve tüm temel özelliklere sahiptir.

WPForms Pro sürümü ise, formlarınızı gerçekten geliştirmek için kullanabileceğiniz çok sayıda özelliğe sahiptir. Açılış sayfaları, konuşma formları, formu terk etme, gibi gelişmiş özelliklerle bunlardan yalnızca bazılarıdır.

Bu yazımızda sizlere WordPress İçin Kullanışlı Woocommerce Eklentileri tanıtımı yaptık. Tabii ki bu eklentiler toplam 30 taneden ibaret değil. WordPress eklenti ekleme kısmından arayarak daha farklı ve daha fazla eklentilere ulaşabilirsiniz.

WordPress İçin Kullanışlı Woocommerce Eklentileri yazımız hakkında görüşlerinizi yorum yaparak bize iletebilirsiniz. Yardımcı olmamızı istediğiniz konular için iletişim formunu kullanarak bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.Yorumlar

  1. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir